Z okazji Mikołajek przygotowano dla wszystkich uczniów z III klasy Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia w Tarnobrzegu niecodzienną atrakcję. Promując wśród młodych ludzi aktywność fizyczną oraz rozbudzając kolejne ich pasje zorganizowano zajęcia na strzelnicy multimedialnej. Pod okiem instruktora młodzież w pierwszej kolejności została zapoznana z zasadami  bezpieczeństwa i zachowania się na strzelnicy. Następnie zaprezentowane zostały zasady prawidłowego trzymania broni, zgrywania przyrządów i oddawania celnych strzałów. Uczestnicy wykazali się niebywale „celnym okiem”, testując replikę broni krótkiej i długiej, używanej w Policji i Siłach Zbrojnych RP. Strzelectwo to doskonały trening samokontroli, opanowania oraz samodyscypliny.  Takie zajęcia rozwijają i rozbudzają pasje jednocześnie poszerzają horyzonty. Zajęcia zostały zorganizowane dzięki uprzejmości Państwowej Uczelni Zawodowej oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, za co serdecznie dziękujemy.

Autor tekstu i zdjęć : Barbara Smolarska, Komendant 9-15 HP Tarnobrzeg